ARCHITEKT KRAJOBRAZU /

PRACOWNIA ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

CZYM SIĘ ZAJMUJE ARCHITEKT KRAJOBRAZU?

Architekt krajobrazu przygotowuje projekty zagospodarowania parków, skwerów miejskich, ciągów pieszych, ulic czy kampusów uniwersyteckich, tak aby były funkcjonalne i reprezentacyjne. Musi dopilnować aby przestrzenie te były zgodne z naturalnym środowiskiem i stylem reprezentowanym przez przylegający budynek, którego mają być ozdobą, lub by pasowało do otaczającej przestrzeni i jej charakteru ( w przypadku parków i skwerów miejskich). Aby projekt był przygotowany jak najlepiej i spełniał oczekiwania, często zaczyna od spotkania z klientami i inżynierami, aby poznać i zrozumieć cele projektu. Następnie opracowuje plan za pomocą komputerowych programów wspomagających precyzyjne projektowanie i kreślenie szkiców, a także szacują koszty prac realizacyjnych. Architektura krajobrazu powinna współgrać z innymi powiązanymi specjalnościami w tym inżynieryjnymi i architektonicznymi.

projekt ogrodu Poznań

PRACOWNIA ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

Miejscem pracy architekta krajobrazu jest pracownia. Pracownia architektury krajobrazu to specyficzna działalność łącząca w sobie projektowanie, kosztorysowanie, zarządzenie ekipą wykonawczą, i inne działania, dzięki którym otrzymujemy ostateczny efekt. Oprócz usług związanych z aranżacją zielonych przestrzeni miejskich oferuje także projektowanie ogrodów, projekty dekoracj ogrodowych i małej architektury czy projekt oświetlenia ogrodowego.Sam architekt krajobrazu lub projektant ogrodów, czy terenów zieleni miejskich powinien być inżynierem z duszą artysty. Połączenie cech, które wydawać by się mogło nie możliwe do uzyskania w jednej osobie – taki właśnie profil osobowy powinien reprezentować architekt z powołaniem.

Projekt ogrodu Poznań Rock&Flower studio

PROJEKTOWANIE OGRODÓW PRZEZ ARCHITEKTA KRAJOBRAZU

Projekty ogrodów zawsze są nowym, ciekawym wyzwaniem. Najważniejszą jednak sprawą jest to, żeby ogród pięknie zaprojektowany i zwizualizowany miał możliwość doczekania się realizacji. Żeby po jego wykonaniu wciąż podobał się Inwestorom i przede wszystkim, żeby nadal był estetycznym ogrodem za 10 lat.  Aby taki ogród powstał i później funkcjonował prawidłowo, niezbędna jest wiedza z zakresu zasad kształtowania krajobrazu, materiałoznawstwa, częściowo budownictwa, roślin ozdobnych, ich ochrony przed chorobami i szkodnikami oraz z zakresu ochrony środowiska i ekologii. Taką wiedzę posiada właśnie projektant ogrodów lub architekt krajobrazu – zarówno projekty i realizacja ogrodów często widnieją w ofertach większych pracowni z całej Polski.

Współcześnie ogrodowe projekty reprezentują różne style , ale najczęściej spotykany jest styl nowoczesny widziany nie tylko wokół domu ale i w jego wnętrzu. To co kojarzy nam się z takim stylem to proste linie, spójność, minimalizm, niewielka ilość gatunków i trawy w ogrodzie, które swoim lekkim pokrojem fajnie kontrastują z prostymi, geometrycznymi podziałami przestrzeni ogrodu.

projekt ogrodu Poznań, projektowanie ogrodów Poznań