OGRÓD PRZY SZEREGOWCU II

lokalizacja: Batorowo    data: 2015 rok      wielkość: 140 mkw      status:projekt w trakcie realizacji

(ZOBACZ REALIZACJĘ)

Ogród przy szeregowcu z drewnianym tarasem rockandflower studio
Ogród przy szeregowcu z drewnianym tarasem rockandflower studio (2)
Ogród przy szeregowcu z drewnianym tarasem rockandflower studio Ogród przy szeregowcu z drewnianym tarasem rockandflower studio (2)

PLAN

projekt ogrodu przy szeregowcu w Poznaniu rockandflower studio rfstudio ogrody projekty

OPIS KONCEPCJI

     Projektowany ogród charakteryzują proste linie dzielące przestrzeń na poszczególne strefy pod różnym kątem. Styl ogrodu z pewnością można określić jako modernistyczny, nawiązujący do bryły domu. Ważnym aspektem było wprowadzenie dość dużego tarasu wypoczynkowego przy wyjściu z domu.

     Taras wypełniają dwa rodzaje nawierzchni wprowadzając nowoczesny styl ogrodu. Takie połącznie materiałów jest fajnym akcentem wizualnym nowoczesnej architektury krajobrazu. Część przy

drzwiach wyjściowych na ogród wypełnia drewno, opcjonalnie kompozyt. Strefę na której staną meble ogrodowe- stół i krzesła, wypełniają płyty betonowe LIBET MAXIMA w kolorze pergaminowej bieli, o wymiarach 80 na 80 cm. Drewniana ścieżka biegnie przez strefę rekreacyjną aż do drugiego miejsca wypoczynkowego – w końcowej części działki.

     Wzdłuż elewacji przylegającej do tarasu zaproponowano donice betonową wypełnioną skrzypem zimowym. Będzie stanowiła ciekawy akcent wizualny i osłonę przez cały rok. Z tarasu schodzimy na trawnik, obsadzony po obu stronach roślinnością zimozieloną, o ozdobnych kwiatach uzupełnioną trawami o różnej wysokości. W tej części zaproponowano niewielki element dekoracyjny o nowoczesnej bryle, w postaci trzech betonowych ścianek z niewielką wylewką wodną nadającą przyjemny mikroklimat w nowoczesnym ogrodzie, a szum wody to dodatkowa zaleta umilająca rekreacje w ogrodzie. Obok nowoczesnego akcentu ze ścianką wodną swoje miejsce znalazły trzy drzewa liściaste o wąskim kolumnowym pokroju.

     W końcu ogrodu znajduje się grysowy placyk z płytami trawertynowymi ułożonymi w asymetryczny sposób. Plac ten umiejscowiony jest w niewielkim obniżeniu tereny i służy jako miejsce rekreacji w cieniu nasadzonych blisko drzew. Obok istniejący domek narzędziowy do którego prowadzą płyty betonowe osadzone w grysie.