PROJEKT BALKONÓW W POZNANIU

lokalizacja: Poznań     data: 2015 rok      wielkość: 40 mkw      status: projekt zakończony
projekt balkonu - aranżacja balkonu - nowoczesny balkon
projekt balkonu - aranżacja balkonu - nowoczesny balkon
projekt balkonu - aranżacja balkonu - nowoczesny balkon
projekt balkonu - aranżacja balkonu - nowoczesny balkon
projekt balkonu - aranżacja balkonu - nowoczesny balkon projekt balkonu - aranżacja balkonu - nowoczesny balkon projekt balkonu - aranżacja balkonu - nowoczesny balkon projekt balkonu - aranżacja balkonu - nowoczesny balkon

OPIS KONCEPCJI

     Projekt zagospodarowania tarasów przy mieszkaniu zlokalizowany przy ulicy Smardzewskiej w Poznaniu zakładał podział stref, wynikających głównie z położenia tarasów przy konkretnych pomieszczeniach mieszkalnych.

     Pierwszy z tarasów znajduję się przy pokoju dziennym oraz kuchni. Taka lokalizacja wymusiła stworzenie strefy rekreacyjnej, oraz powiększenie przestrzeni wewnętrznej mieszkania. Stan w jakim zostano taras był zbyt surowy i zimny. Mur, będący jednocześnie balustradą pokryty jest białym tynkiem, a na podłodze znajduję się podłoga w szarobrązowym kolorze. Sąsiedni taras oddzielony jest za pomocą szklanej ściany, w zimnym, nieprzyjemnym odcieniu. Właścicielom zależało jednak na tym, aby nowa przestrzeń zewnętrzna nawiązywała do charakteru wnętrza, które jest czyste i nowoczesne. Aby delikatnie ocieplić przestrzeń tarasu, ale nie pozbawić jej lekkości postanowiono betonowe oraz szklane ścianki obudować drewnem pomalowanym na jasny- prawie biały kolor. Takie drewniany element małej architektury ogrodowej będzie ładnie korespondował z podłogą.

     Głównym elementem znajdującym się na projektowanym nowoczesnym tarasie jest L-kształtna sofa ustawiona na wprost wyjścia na taras. Przed sofą znajduję się lekki, niewielki stolik. Obok sofy, z dwóch strony umieszczono duże prostokątne donice, wykonane ze stali Corten.  Materiał ten charakteryzuje się pojawiąjącym się rdzawym nalotem na powierzchni, co dodaje donicom lekko industrialny i surowy charakter, a sam kolor ciekawie kontrastuje z zielenią posadzonych w nich roślin. Jedna z donic znajduje się również na samym końcu przewężenia tarasu i zamyka całość kompozycji. Ze względu na dość ciężkie warunki zaproponowano stworzenie w donicach kompozycji z traw ozdobnych oraz kosodrzewiny, znoszącej każde warunki wzrostowe. Uzupełnieniem będzie lawenda. Zieleń pojawia się również plamami w postaci roślin doniczkowych znajdujących się na całej przestrzeni tarasu. Dość znaczną ilość stanowią zioła ogrodowe zasadzone w metalowych doniczkach umieszczonych na półkach na ściance znajdującej się z prawej strony ( obudowana szklana ścianka). Z lewej strony patrząc ze strony wnętrza mieszkania znajduję się ściana budynku, a na niej zawieszone zostały półki-boxy , na których znajdują się elementy dekoracyjne takie jak świece, lampiony, konewka. Pod nimi ustawiono dekoracyjny biały fotel, a obok niego białą donice z bukszpanową kulą i latarnię.