SKOŚNY OGRÓD Z BAMBUSAMI

lokalizacja: Poznań     data: 2016 rok      wielkość:1000 mkw      status:projekt zakończony
nowoczesne ogrody - projektowanie ogrodów Poznań - front ogrodu
nowoczesne ogrody - projektowanie ogrodów Poznań - front ogrodu
nowoczesne ogrody - projektowanie ogrodów Poznań - aranżacja ogrodu
nowoczesne ogrody - projektowanie ogrodów Poznań - trawy bambusowe
nowoczesne ogrody - projektowanie ogrodów Poznań - aranżacja ogrodu
nowoczesne ogrody - projektowanie ogrodów Poznań - aranżacja ogrodu
nowoczesne ogrody - projektowanie ogrodów Poznań - miejsce wypoczynkowe w ogrodzie
nowoczesne ogrody - projektowanie ogrodów Poznań - strzyżone graby
nowoczesne ogrody - projektowanie ogrodów Poznań - płyty betonowe
nowoczesne ogrody - projektowanie ogrodów Poznań - aranżacja ogrodu
nowoczesne ogrody - projektowanie ogrodów Poznań - front ogrodu nowoczesne ogrody - projektowanie ogrodów Poznań - front ogrodu nowoczesne ogrody - projektowanie ogrodów Poznań - aranżacja ogrodu nowoczesne ogrody - projektowanie ogrodów Poznań - trawy bambusowe nowoczesne ogrody - projektowanie ogrodów Poznań - aranżacja ogrodu nowoczesne ogrody - projektowanie ogrodów Poznań - aranżacja ogrodu nowoczesne ogrody - projektowanie ogrodów Poznań - miejsce wypoczynkowe w ogrodzie nowoczesne ogrody - projektowanie ogrodów Poznań - strzyżone graby nowoczesne ogrody - projektowanie ogrodów Poznań - płyty betonowe nowoczesne ogrody - projektowanie ogrodów Poznań - aranżacja ogrodu

PLAN

Rockandflower architektura krajobrazu nowowczesny ogrod w poznaniu projekt

OPIS KONCEPCJI

     Koncepcja nowoczesnego ogrodu opiera się na nietypowych podziałach przestrzeni, które w znacznej mierze wyznacza skos poprowadzony na płaszczyźnie tarasu i prostopadłe do niego, proste linie. Taki układ doda nieco dynamizmu projektowanej przestrzeni, odchodząc od typowych równoległych do budynku linii.

     Front domu w większości wypełnia kostka betonowa prod. LIBET VIA TRIO w kolorze popielatym. Zajmuje podjazd do garażu oraz ścieżkę prowadzącą od furtki do drzwi wejściowych i do drewnianego domku na narzędzia. Dodatkowo droga do śmietnika wyłożona została betonowymi płytami LIBET MAXIMA osadzonymi w grysie bazaltowym. Front projektowanego ogrodu przełamują rośliny nasadzone pasowo, znajdują się tu głównie formowane w prostopadłościany cisy, trawy ozdobne i zimozielone bukszpany. Nad grupami roślin górują dwa dorosłe drzewa iglaste, których gałęzie zostaną przycięte od spodu, nadając im bardziej estetycznego wyrazu. Przestrzeń śmietnika przysłonięta została kolumnowymi grabami nasadzonymi szpalerowo.

     Część wypoczynkową od frontu oddzielają z obu stron ozdobne kompozycje roślin. Z jednej strony jest to grupa kul bukszpanowych, traw ozdobnych i ozdobnego drzewa liściastego, z drugiej zaś pod istniejącym drzewem iglastym rosną kosodrzewina i trawy ozdobne o różnej wysokości.

     Pomimo stosunkowo niewielkiej powierzchni ogrodu, znajdują się tu trzy odrębne miejsca służące do wypoczynku. Pierwszym z nich jest rozległy taras wyłożony drewnem przylegający do domu, na który można wyjść przez salon i gabinet. Kolejnym elementem jest plac grysowy z hamakiem schowany za wysoką roślinnością, tworząc w ten sposób odrębne wnętrze. Do części z hamakiem prowadzą z tarasu płyty LIBET MAXIMA osadzone w trawniku. Po przeciwnej stronie ogrodu znajduje się plac z miejscem na ognisko otoczony murkiem i wysokimi trawami bambusowymi. Surowość betonu tego placu łagodzą sąsiadujące nasadzenia roślinne z dominacją gatunków kwitnących na biało. Trawnik od miejsc wypoczynkowych i roślin oddziela opaska grysowa i zlicowane z jej powierzchnią obrzeże z wąskich płyt.

     Jednym z istotniejszych dla Inwestorów aspektów było osłonięcie się od sąsiednich działek. W tym celu zastosowano żywopłot iglasty, niemalże na całej długości ogrodzenia, wykluczając miejsca gdzie przesłonę stanowić będą wysokie zimozielone trawy bambusowe. Dodatkowo w dwóch miejscach, po obu stronach ogrodu, zaproponowano elementy małej architektury ogrodowej w postaci paneli drewnianych będących nie tylko przesłoną ale i ciekawym akcentem wizualnym.