NOWOCZESNY OGRÓD PRZY REZYDENCJI

lokalizacja: Poznań    data: 2015 rok      wielkość:1800 mkw      status:projekt koncepcyjny
nowoczesne ogrody - ogrody geometryczne - ogród skandynawski
nowoczesne ogrody - ogrody geometryczne - ogród skandynawski
nowoczesny ogród - ogrody geometryczne - ogród skandynawski
nowoczesny ogród - ogrody geometryczne - ogród skandynawski
nowoczesne ogrody - ogrody geometryczne - ogród skandynawski
nowoczesne ogrody - ogrody geometryczne - ogród skandynawski
front ogrodu - zagospodarowanie frontu - ogród nowoczesny
nowoczesne ogrody - ogrody geometryczne - ogród skandynawski nowoczesne ogrody - ogrody geometryczne - ogród skandynawski nowoczesny ogród - ogrody geometryczne - ogród skandynawski nowoczesny ogród - ogrody geometryczne - ogród skandynawski nowoczesne ogrody - ogrody geometryczne - ogród skandynawski nowoczesne ogrody - ogrody geometryczne - ogród skandynawski front ogrodu - zagospodarowanie frontu - ogród nowoczesny

PLAN

nowoczesny ogrod w poznaniu rezydencja projekt ogrodu architektura krajobraz Rockandflower

OPIS KONCEPCJI

Punktem wyjściowym do projektu nowoczesnego ogrodu w Poznaniu było planowanie kompozycji opartej na skosie, dodając w ten sposób dynamizmu przestrzeni. Część frontowa to część ozdobna będąca wizytówką domu. Przy schodach wejściowych zaplanowano donice z ozdobną i zimozieloną  roślinnością. Przy ścieżce prowadzącej z wejścia domu do garażu zaplanowano także ciekawą kompozycję traw ozdobnych z kulami bukszpanowymi. Na tylną część ogrodu prowadzi nas ścieżka z płyt betonowych osadzonych w grysie. Tutaj wprowadzono także nasadzenia w formie pasów ze strzyżonego cisu. Po drugiej stronie ścieżki teren wypełnia grupa drzew iglastych i krzewów, a przy samym płocie – pas wysokich traw ozdobnych.

Tył ogrodu to połączenie strefy rekreacyjnej z ciekawym widokiem z tarasu oraz okien domu. Przy samym budynku zaproponowano grupę traw ozdobnych z zimozielonymi kulami bukszpanowymi. Będzie to fajna kompozycja widoczna z okien salonu.

Z jednego z tarasów po ścieżce z betonowych płyt dojdziemy do drugiego tarasu – oszklonego, w którym planowane jest ustawienie wanny z hydromasażem. Ogród miał nabrać stylu skandynawskiego dlatego na całej jego przestrzeni zastosowano wiele elementów drewna, drobnego grysu i większych kamieni.

W jednym z narożników zaplanowano kolejne miejsce wypoczynku w formie tarasu z łączonych materiałów – drewna i grysu. Na grysowym placu postawiono dwa nowoczesne leżaki a przy drewnianym tarasie znajduje się grupa drzew podsadzonych trawą. Taki układ wprowadzi dodatkowe miejsce subiektywnie przysłonięte od pozostałej części ogrodu.

Z okien salonu zaplanowano dodatkowo widok na grupę głazów w towarzystwie drzewa iglastego otoczoną ramką z drewna i grysu. Takie połączenie to akcent nowoczesnej architektury krajobrazu.

W przeciwnym narożniku wprowadzono żwirowy plac z grupą brzóz. Na placu ustawiono betonowe sześciany pełniące funkcję miejsc do siedzenia. Plac otoczony jest niskim murkiem betonowym. Za nim zaplanowano grupę roślin ozdobnych i traw.

Całość została podświetlona w taki sposób by, ogród po zmroku przy całej swojej nowoczesności nabrał nieco tajemniczego i zarazem romantycznego klimatu.