ZIELEŃ WOKÓŁ BUDYNKU GIANT OFFICE W POZNANIU

lokalizacja: Poznań    data: 2018 rok      wielkość:  —      status: projekt zakończony
architekt krajobrazu poznań, projektowanie zieleni miejskiej
Rock&Flower Studio pracownia architektury krajobrazu
architekt krajobrazu Poznań, Projektowanie zieleni miejskiej
architekt krajobrazu poznań, projektowanie zieleni miejskiej Rock&Flower Studio pracownia architektury krajobrazu architekt krajobrazu Poznań, Projektowanie zieleni miejskiej

KONCEPCJA OGRODU

Projektowanie zieleni poznań, Pracownia architektury krajobrazu Poznań

PROJEKT ZIELENI – OPIS KONCEPCJI PROJEKTOWEJ

Projekt dziedzińca i zieleni otaczającej przy budynku biurowym GIANT OFFICE w Poznaniu to nowoczesna koncepcja wpisująca się w architekturę budynku, równocześnie współgrając z ekologią ubraną w minimalistyczne ramy. Dziedziniec spełnia funkcje wizualne, będąc ciekawym widokiem z wejść i  okien biurowych każdego piętra jak i funkcje użytkowe dzięki zlokalizowanych na nim licznych miejsc służących wypoczynkowi. Połączenie surowości betonowej nawierzchni, betonowych ławek i donic czy aluminiowych form małej architektury wraz z roślinnością o miękkiej fakturze sprawi, że przestrzeń choć bardzo nowoczesna zachęca do użytkowania przez pracowników jak i odwiedzających. Niebanalne formy zaproponowanych mebli dodadzą dodatkowego – designerskiego uroku. Punktem wyjścia do stworzenia koncepcji był prostokąt, rozmieszczony w różnych sekwencjach w postaci donic, nasadzeń czy trawnika wcinającego się w nawierzchnie tworząc ciekawą kompozycję. Połączenie roślinności i nawierzchni opracowano w taki sposób by umożliwić szybką komunikację po dziedzińcu.

Przestrzeń otaczająca budynek obejmuje zieleń wysoką – drzewa liściaste, niższą – trawy i krzewy lubiane przez ptaki czy owady oraz niski, strzyżony trawnik nadający nowoczesności i lekkości otoczeniu. Zarówno część zewnętrza budynku jak i dziedziniec opiera się na prostej formie rabat roślinnych i zastosowanych gatunków tworząc spójną, nowoczesną całość oddającą tym samym charakter miejsca.