NOWOCZESNY OGRÓD REZYDENCJONALNY W GDYNI

lokalizacja: Gdynia    data: 2015 rok      wielkość: 3200 mkw      status:projekt koncepcyjny
duży projekt ogrodu w Gdyni nowoczesny ogród basen altana ogrodowa rfstudio Rockandflower studio (10)
duży projekt ogrodu w Gdyni nowoczesny ogród basen altana ogrodowa rfstudio Rockandflower studio (12)
duży projekt ogrodu w Gdyni nowoczesny ogród basen altana ogrodowa rfstudio Rockandflower studio
duży projekt ogrodu w Gdyni nowoczesny ogród basen altana ogrodowa rfstudio Rockandflower studio (10) duży projekt ogrodu w Gdyni nowoczesny ogród basen altana ogrodowa rfstudio Rockandflower studio (12) duży projekt ogrodu w Gdyni nowoczesny ogród basen altana ogrodowa rfstudio Rockandflower studio

PLAN

Projekt nowoczesnego ogrodu Gdańsk rfstudio rockandflowerstudio

OPIS KONCEPCJI

Nowoczesny ogród w Gdyni to teren położony nad samym morzem na które bezpośredni widok rozpościera się z górnych okien domu.

Dom zachowany jest w stylu nowoczesnym i ogród miał być zachowany w podobnym klimacie. Ważne było aby zaplanowana roślinność nie była zbyt wysoka i nie przesłaniała widoku na sąsiadujące morze. Front domu w większości wypełniony został kostką betonową w dwóch odcieniach. Wzdłuż podjazdu znajdują się dwie podłużne donice z roślinnością zimozieloną i trawiastą. Wzdłuż jednej z bocznych elewacji pozostawiono miejsce na podjazd w formie kratki z wysianą trawą. Druga strona zaś to  nowoczesna kompozycja ze strzyżonych w formie prostopadłościanów – cisów oraz pasowo nasadzonych wyższych roślin. Do drewnianego tarasu dojdziemy po ścieżce wykonanej z betonowych płot osadzonych w grysie. Bezpośrednio przy tarasie znajduje się donica betonowa z pachnącą lawendą. Taras w kształcie litery „L” przechodzi w stronę głównej części ogrodu. Tu widzimy po obu stronach szpalerowo nasadzone graby, zasłaniające widok na sąsiadujące działki. Ważnym elementem tej części działki jest ściana wodna wprowadzająca przyjemny mikroklimat.  Schodki terenowe prowadzą na drugą część działki o funkcji rekreacyjnej.

Na drugiej działce znajdziemy rozległy trawnik otoczony roślinnością ozdobną poprowadzoną prostymi liniami. W tej części ogrodu znajdziemy trzy ważne elementy wypoczynkowe. Pierwszym z nich jest taras ze zbiornikiem wodnym. Taras ten otaczają graby podsadzone trawami i kwitnącymi bylinami. Na tarasie zaplanowano leżaki a przy zbiorniku wodnym – większe ozdobne kamienie. Po ścieżce z płyt betonowych osadzonych w trawniku przejdziemy do kolejnego miejsca rekreacyjnego nowoczesnego ogrodu. Znajduje się tu nowoczesna forma małej architektury ogrodowej w postacie ażurowej altany wykonanej z drewna osadzonej na żwirowym placu otoczonym roślinnością.

Trzecim punktem wypoczynku w nowoczesnym ogrodzie są schowane pośród wyższej roślinności hamaki na drewnianych palach. Obok pozostawiono miejsce na domek letni jaki planowany jest do wybudowania w niedalekiej przyszłości. Teren otacza wysoki żywopłot wprowadzając w ten sposób poczucie intymności.