MODERNIZACJA OGRODU W GDAŃSKU

lokalizacja: Gdańsk    data: 2016 rok      wielkość:700 mkw      status:projekt koncepcyjny
nowoczesny ogród - taras w ogrodzie - donice w ogrodzie
projekt ogrodu Trójmiasto - taras w ogrodzie - ogrody nowoczesne
nowoczesny ogród - taras w ogrodzie - donice w ogrodzie
projekt ogrodu Gdańsk - nowoczesny ogród - architektura krajobrazu
wiata samochodowa - nowoczesna wiata - projekt ogrodu
taras w ogrodzie, donice betonowe w ogrodzie, nowoczesny ogród
projekt ogrodu Trójmiasto - taras w ogrodzie - ogrody nowoczesne
taras w ogrodzie, donice betonowe w ogrodzie, nowoczesny ogród
nowoczesny ogród - taras w ogrodzie - donice w ogrodzie projekt ogrodu Trójmiasto - taras w ogrodzie - ogrody nowoczesne nowoczesny ogród - taras w ogrodzie - donice w ogrodzie projekt ogrodu Gdańsk - nowoczesny ogród - architektura krajobrazu wiata samochodowa - nowoczesna wiata - projekt ogrodu taras w ogrodzie, donice betonowe w ogrodzie, nowoczesny ogród projekt ogrodu Trójmiasto - taras w ogrodzie - ogrody nowoczesne taras w ogrodzie, donice betonowe w ogrodzie, nowoczesny ogród

OPIS KONCEPCJI

Teren objęty opracowaniem to ogród nowoczesny położony w Gdańsku. Pomimo klasycznej bryle domu – Inwestorzy poprosili aby ogród wykonany został w stylu nowoczesnym, bazującym na prostych podziałach przestrzeni.

Front wypełnia istniejąca kostka betonowa stanowiąca podjazd do garażu. Wzdłuż płotu znalazł się pas wolnej przestrzeni przeznaczony pod nasadzenia roślinne – zimozielone drzewa i krzewy wraz z grupą traw ozdobnych. Na froncie zaplanowano także element małej architektury ogrodowej w formie wiaty o ażurowej konstrukcji zadaszonej markizą.

Z frontowej części działki na ogród przejdziemy ścieżką z płyt betonowych osadzonych w kruszywie. Obok niej, wzdłuż domu, zaplanowano roślinność zimozieloną w połączeniu z trawami ozdobnymi. Znajdują się tu także różaneczniki o pięknych pojawiających się wiosną białych kwiatach.

Całość terenu była już ograniczona wysokim żywopłotem iglastym. Poproszono o pozostawienie możliwie dużo przestrzeni trawnika dlatego też rabaty roślinne zostały ograniczone do minimum.

Przy tarasie zaplanowano grysowy plac z grillem otoczony murkiem ozdobnych będącym ciekawym elementem architektury krajobrazu, przechodzącym w dużą donicę obsadzoną kulami bukszpanowymi i klonem palmowym.

Za murkiem i donicą zaplanowano kompozycję roślinną z dominacją gatunków ozdobnych – kwitnących. Dalej wzdłuż płotu poprowadzono rzędowo nasadzone krzewy lilaka i laurowiśni. Za nimi grupę wysokiego miskanta. Wzdłuż elewacji domu prowadzącej w stronę sąsiadującej działki znajduje się kompozycja roślin ozdobnych zamkniętych ramą zimozielonej kosodrzewiny.  Obok zaplanowano domek na narzędzia. Po przeciwległej stronie też zaplanowano roślinność ozdobną mającą na celu stworzenie ciekawego widoku z okien salonowych na ogród. Od sąsiadującej działki proponowane jest oddzielenie w formie pasowo nasadzonej trawy i kosodrzewiny.