OGRÓD PRZY SZEREGOWCU III

lokalizacja: Tulce    data: 2016 rok      wielkość: 300 mkw      status:projekt w trakcie realizacji
miejsce dla dzieci w ogrodzie, altana ogrodowa, projekt ogrodu Poznań
miejsce dla dzieci w ogrodzie, altana ogrodowa, projekt ogrodu Poznań
miejsce dla dzieci w ogrodzie, altana ogrodowa, projekt ogrodu Poznań
ogród przy szeregowcu poznan rockandflower projektowanie ogrodów rfstudio
miejsce dla dzieci w ogrodzie, altana ogrodowa, projekt ogrodu Poznań
peojekt ogrodu przy szeregowcu, niewielki ogród, ogrody nowowczesne
miejsce dla dzieci w ogrodzie, altana ogrodowa, projekt ogrodu Poznań miejsce dla dzieci w ogrodzie, altana ogrodowa, projekt ogrodu Poznań miejsce dla dzieci w ogrodzie, altana ogrodowa, projekt ogrodu Poznań ogród przy szeregowcu poznan rockandflower projektowanie ogrodów rfstudio miejsce dla dzieci w ogrodzie, altana ogrodowa, projekt ogrodu Poznań peojekt ogrodu przy szeregowcu, niewielki ogród, ogrody nowowczesne

PLAN

ogród przy szeregowcu poznan rockandflower projektowanie ogrodów rfstudio

OPIS KONCEPCJI

Projektowana przestrzeń otaczająca dom mieszkalny została zaprojektowana w stylu nowoczesnym, nawiązującym do architektury budynku i stylu preferowanym przez Inwestorów.Koncepcja zakłada podział przestrzeni na trzy części wyróżnione pod względem funkcjonalnym. Projektowany teren prowadzony jest po liniach prostych podkreślając styl nowoczesnego ogrodu.

Pierwszą część stanowi strefa wypoczynkowo-rekreacyjna, którą w głównej mierze wypełnia taras wykonany z płyt betonowych, oddzielony bezpośrednio od sąsiadów drewnianym panelem – stanowiącym ciekawy element architektury ogrodowej. Ten sam panel poprowadzony został z drugiej strony płotu – tak by wypoczynkową część z tarasem możliwie odsłonić od sąsiadów. Nad tarasem zawiśnie żagiel wykonany z jasnego materiału.  Od kolejnej strefy – przeznaczonej dla dzieci, dzieli rabata z drzew ozdonych podsadzonych niższymi bylinami. By uatrakcyjnić tą strefę wzdłuż domu posadzono rośliny o funkcji ozdobnej. Dookoła całej działki oprócz paneli zastosowano niewysokie rośliny mające dodatkowo wprowadzić nieco prywatności.

Strefa dla dzieci w ogrodzie to głównie plac wykonany z bezpiecznej, gumowej nawierzchni, bądź piasku. Tu znajdują się sprzęty umożliwiające zabawę. Strefę z tarasem i dla dzieci łączy rekreacyjny trawnik o kształcie prostokąta.

Dalej przejściem z płyt betonowych osadzonych w grysie przechodzimy do fragmentu o funkcji użytkowej gdzie swoje miejsce znalazł domek narzędziowy i skrzynie na warzywa i owoce. Na życzenie Inwestorów znalazło się tutaj także drzewo owocowe, pięknie kwitnące wiosną i dające owoce, co jest niewątpliwym walorem zwłaszcza dla najmłodszych użytkowników.

Projekt ogrodu przewiduje także założenie oświetlenia, które nada ciekawego klimatu po zmroku podkreślając grupy traw ozdobnych i innych ciekawym miejsc zaprojektowanej przez grupę architektów krajobrazu przestrzeni.