DUŻY OGRÓD Z BONSAI W LUBONIU

                Przestrzeń otaczająca dom mieszkalny została zaprojektowana w stylu nowoczesnym i eleganckim zarazem, nawiązując do architektury budynku i stylu preferowanym przez Inwestorów.

                Poszczególne strefy w ogrodzie zostały podzielone poprzez proste linie poprowadzone pod kątem prostym. Wyznaczyły w ten sposób dużą połać trawnika w kształcie prostokąta otoczonego opaską grysową podkreślając jego kształt i nadając eleganckiego wyrazu.

                Front to przestrzeń wybrukowana, która funkcjonuje jako parking dla gości i gospodarzy. Aby przełamać betonowość wejścia - przy schodach zaproponowano niewielką rabatę z roślin ozdobnych - głównie zimozielonych.

                Front od części rekreacyjnej dzieli ciekawa rabata z iglastych roślin o formie kuli połączonych z bylinami i trawami. Nad nimi góruje niewielkie drzewo iglaste o ozdobnej formie.

                Wzdłuż południowej elewacji domu zaproponowano przestrzeń o funkcji gospodarczej. Tutaj znajduje się dodatkowe miejsce postojowe dla samochodu oraz domek na narzędzia i miejsce do składowania drewna.

                Mimo, że ogród  pełni funkcję głównie ozdobną to znalazło się w nim także miejsce na altanę wypoczynkową i hamak, schowany za pasowo nasadzonymi grupami roślin. Altana ma lekką ażurową konstrukcję, a przestrzeń pod nią została utwardzona i służy jako miejsce do biesiadowania. Powierzchnia pod hamakiem wysypana jest grysem dolomitowym, który pojawia się także w innych miejscach ogrodu. Do altany prowadzi ścieżka z płyt betonowych, które zostały zaproponowane także przy istniejącym tarasie.

                Trawnik otaczają rośliny nasadzone pasowo przełamane trawami i krzewami o luźnej formie. W ogrodzie dominują gatunki zimozielone, trawy ozdobne i krzewy kwitnące na biało - głównie hortensje. Dodatkowy akcent stanowią krzewy iglaste wyprowadzone na pniu osadzone w trawach.

                Przestrzeń otaczająca taras to ścieżka z płyt betonowych osadzonych w grysie a także pasowo nasadzona, pięknie kwitnąca lawenda o przyjemnym zapachu. Otoczenie tarasu było szczególnie istotne, gdyż jest to przestrzeń, z której najczęściej korzystać będą właściciele.