OGRÓD PRZY SZEREGOWCU W TULCACH

                Przestrzeń otaczająca dom mieszkalny została zaprojektowana w stylu nowoczesnym, nawiązującym do architektury budynku i stylu preferowanym przez Inwestorów.

                Koncepcja zakłada podział przestrzeni na trzy części wyróżnione pod względem funkcjonalnym. Cały ogród prowadzony jest po liniach prostych podkreślając nowoczesny styl założenia.

                Pierwszą część stanowi strefa wypoczynkowo-rekreacyjna, którą w głównej mierze wypełnia taras wykonany z płyt betonowych, oddzielony bezpośrednio od sąsiadów drewnianym panelem. Ten sam panel poprowadzony został z drugiej strony płotu - tak by wypoczynkową część z tarasem możliwie odsłonić od sąsiadów. Nad tarasem zawiśnie żagiel wykonany z jasnego materiału.  Od kolejnej strefy - przeznaczonej dla dzieci, dzieli rabata z drzew ozdonych podsadzonych niższymi bylinami. By uatrakcyjnić tą strefę wzdłuż domu posadzono rośliny o funkcji ozdobnej. Dookoła całej działki oprócz paneli zastosowano niewysokie rośliny mające dodatkowo wprowadzić nieco prywatności.

                Strefa dla dzieci to głównie plac wykonany z bezpiecznej, gumowej nawierzchni, bądź piasku. Tu znajdują się sprzęty umożliwiające zabawę. Strefę z tarasem i dla dzieci łączy rekreacyjny trawnik o kształcie prostokąta.

                Dalej przejściem z płyt betonowych osadzonych w grysie przechodzimy do fragmentu o funkcji użytkowej gdzie swoje miejsce znalazł domek narzędziowy i skrzynie na warzywa i owoce. N życzenie Inwestorów znalazło się tutaj także drzewo owocowe, pięknie kwitnące wiosną i dające owoce, co jest niewątpliwym walorem zwłaszcza dla najmłodszych użytkowników.

                Projekt przewiduje także założenie oświetlenia, które nada ciekawego klimatu po zmroku podkreślając grupy traw i innych ciekawym miejsc zaprojektowanej przestrzeni.