PROSTY OGRÓD W ZANIEMYŚLU

Jedną z głównych wytycznych było podkreślenie widoku na pobliskie jezioro, w tym celu na osi widokowej zaproponowano jedynie niższe nasadzenia roślinne.

                Przy domu zlokalizowany jest taras w kształcie litery L, zostanie on pokryty drewnem i zadaszony ażurową konstrukcją, częściowo przysłoniętą dodatkowo markizą, umożliwiając spędzanie czasu na powietrzu w deszczowe dni.

                Ze względu na sąsiedztwo lasu i dorosłych drzew iglastych na terenie działki, ogród jest w połowie ocieniony co da przyjemne miejsce relaksu w upalne letnie dni. Na dwóch drzewach zawieszono także hamak.

                Front domu to część reprezentacyjna. Została podkreślona przez proste linie nasadzeń głównie zimozielonych, oraz traw. Istniejąca Magnolia nie zmieniła swojego miejsca, lecz dosadzono dodatkowe drzewa tego gatunku kontynuując linie nasadzeń. Przy części parkingowej znajdowały się nieatrakcyjne wizualnie skrzynki elektryczne, które przysłonięto wysokimi trawami. To też wprowadziło podział przestrzeni z sąsiednią działką na części bez ogrodzenia.

                Przy wejściu do ogrodu znajduje się niewielki plac zabaw osłonięty zimozieloną roślinnością. Przestrzeń ta wysypana jest drobnym piaskiem umożliwiając wygodną zabawę. Nad placem góruje sosna wprowadzają tak ważny w tym miejscu cień.

                Ogród w znacznej mierze wypełnia trawnik, otoczony roślinnością o różnej wysokości w zależności od konieczności osłonięcia się od sąsiadów. Dominują rośliny zimozielone oraz nadające leśny klimat takie jak wrzosy, wrzośce czy trawy ozdobne.

                Jednym z elementów, na którym zależało Inwestorom było wykorzystanie podkładów kolejowych. Materiał ten znalazł swoje zastosowanie  w postaci niskich donic na rośliny ozdobne oraz jako ścieżka, osadzona w grysie. Dodatkowym miejscem wypoczynku jest przestrzeń przylegająca do boku domu. Tworzy ją plac grysowy z ławką, w otoczeniu ozdobnej roślinności.

                Projekt zakłada założenie oświetlenia podzielonego na sekcje. Pełni ono funkcje użytkową podświetlając ciągi komunikacyjne, jak i ozdobną, wprowadzając lekko romantyczny klimat po zmroku. Lampy umieszczono m.in. pod koronami drzew i w grupach traw.

                Całość ogrodu tworzy spójną całość i jest połączeniem nowoczesności nawiązującej do bryły budynku jak i leśnego klimatu najbliższego otoczenia.